Представники Топорівської громади відвідали форум "Реформа системи шкільного харчування"

Дата: 15.11.2021 16:42

12-13 листопада у Львові відбувся регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування». Основна мета заходу – це пояснення суті змін в системі харчування освітніх закладів громад, тлумачення деталей, які дозволять якісно запровадити реформу на місцях. Топорівську громаду представляли заступник голови Денис Павленчук та відповідальна за харчування в освітніх закладах громади Аліна Горченко.

Основний постулат змін: «проєктний підхід» та перехід на сучасний технологічний процес, безпекові норми НАССР - як основа громадського харчування, якісні критерії закупівель тощо. НАССР – це система управління безпечністю харчової продукції (англ. Hazard Analysis and Critical Control Point) — система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок), яка має відповідати певним принципам. Також на форумі наголошували, що дорослі, зазвичай, звикли вживати не зовсім здорову їжу, яка призводить до негативних наслідків для здоров’я і зменшення тривалості життя. Завдання ж держави та органів місцевого самоврядування впроваджувати норми НАССР та ростити здорову націю.

«Для громади дотримання норм це не обов'язково наявність нової техніки та обладнання, це здоровий глузд під час всього технологічного процесу приготування їжі та дотримання елементарних правил гігієни, які будуть контролюватись керівництвом громади. Зараз в громаді розробляється меню харчування освітніх установ згідно з нормами харчування, затверджених Постановою КМУ №305. Загалом Топорівська громада «йде в ногу» з реформою», - розповів Денис Павленчук за підсумками форуму.