Побудовано на платформі

Чим займається Топорівська територіальна громада на час війни

18.05.2022

Воєнний час гуртує українське суспільство дедалі тісніше. Сьогодні в Україні фактично зник поділ на соціальні верстви, політичні сили, професійні об’єднання і навіть групи за інтересами. Всі, за рідкісним винятком, в єдиному пориві працюють на досягнення спільної мети – викинути окупанта за межі нашої держави.

В період воєнного стану діяльність місцевих органів влади спрямована на забезпечення дії Конституції та законів України, здійснення заходів правового режиму, оборони, цивільного захисту, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян. Воєнний стан передбачає надання органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки.

Керівництво Топорівської територіальної громади усвідомлює всю серйозність викликів, які постали перед нашою державою. Тому безумовним пріоритетом сьогодення стало визначення першочергових завдань задля того, щоб, з одного боку, забезпечити їх максимальну ефективність в управлінні ресурсним потенціалом відповідних територій, а з іншого, налагодити координацію діяльності всіх владних інституцій з метою своєчасного забезпечення нагальних потреб фронту та відновленням економіки.

Топорівська територіальна громада сприяє діяльності військовому командуванню та військовим адміністраціям щодо забезпечення заходів, які необхідні для запровадження правового режиму воєнного стану на відповідній території та захисту безпеки населення.

Насамперед у цьому контексті слід звернути увагу на проблеми переміщення цивільного населення зі східних регіонів країни. Передусім мова йде про необхідність налагодження злагодженої роботи з обласними та районними військовими адміністраціями щодо забезпечення тимчасового розміщення  внутрішньо переміщених людей. У найближчій перспективі до цього може додатися створення належних умов для довгострокового перебування тих, хто вирішить залишитися в місцях релокації на тривалий період або й назавжди.

З огляду на це, першочерговим завданням влади Топорівської громади стало формування дієвої системи моніторингу внутрішньо переміщених осіб та, включаючи їх поділ на основні категорії:

1) транзитні особи (ті, хто оселився в нових громадах на короткотривалий період: від кількох днів до кількох місяців, а надалі прямувати в інші громади чи регіони, або за кордон);

2) групи тимчасового перебування (очікуваний термін проживання на території громади – від кількох місяців до одного року (залежно від перспективи завершення бойових дій та можливості повернення додому);

3) переселенці, орієнтовані на постійну зміну місця проживання, включаючи здійснення безповоротної релокації свого бізнесу зі Сходу або Півдня країни у Центр чи на Захід.

Кожна із цих категорій громадян і підприємців має свої потреби та особливості, які слід враховувати при вибудовуванні поточних планів та довгострокових стратегій розвитку.

Надзвичайно поширеною діяльністю став волонтерський рух, а саме:

• Збір продуктів та коштів для військових та вимушено переселених осіб;
  • Приймання участі у розвантажуванні та доставці гуманітарної допомоги із-за кордону.
  • Надання приміщень для зберігання гуманітарної допомоги та допомога у логістиці
  • Виготовлення буржуйок та обігрівачів для військових на фронті.

Всього З початку війни до нашої громади звернились з допомогою про тимчасове житло більше 1700 людей із східних та центральних регіонів нашої країни. Були створені необхідні умови для життя та задоволення основних потреб людей.

Станом на сьогодні на території Топорівської громади розміщено близько 700 людей З них більше 600 у приватному секторі, решта - знаходяться у комунальних установах (лікарні, школи, дитсадочки).

Для спрощення обліку тимчасово переміщених осіб, а також для подання щоденного звіту була створена онлайн база даних із даними ВПО та адресами їх тимчасового проживання.

2022 © Усі права захищено
Побудовано на платформі