Село Грозинці

Уперше про село згадується в документі XVII століття – феодальна грамота від 4 березня 1652 року. Філологи твердять, що назва села, очевидно, виникла від імені Грозу. Справді, в писемних пам’ятках XV століття згадуються місцеві бояри Грозу Витязь, Грозу Кашота, Грозу Купчич. Можливо, село належало одному з цих феодалів і назва його походить від імені володаря. Якщо це так, то Грозинці існували уже в XV столітті. Це припущення підтверджене археологічними матеріалами. Під час реконструкції асфальтової дороги в центрі Грозинець робітники натрапили на давній могильник. Студенти історичного факультету Чернівецького університету провели обстеження на місці знахідки і встановили, що то рештки сільського кладовища феодальних Грозинець. Воно датується XIV-XVI століттями. Недалеко від кладовища, на правому березі потоку, виявлено рештки житла XIV століття. Це була напівземлянка, заглиблена приблизно на третину своєї висоти. Верх її зроблений з дерева. Житло опалювалося примітивною пічкою, складеною з каміння на глиняному розчині. Подібні житла виявлені і в інших селищах того часу (наприклад, у Каплівці Хотинського району, Васловівцях Заставнівського). Це свідчить про те, що в XIV столітті сільське населення Північної Буковини жило в напівземлянках. У давніші часи, коли наша територія входила до Галицько-Волинського князівства, масовим типом житла в селах були наземні дерев’яні будівлі зрубової або стовпової конструкції. Оскільки на території села поки що не виявлено більш давніх пам’яток, які були б пов’язані з історією Грозинець, слід вважати, що вони існували вже у XIV столітті.